Bebek Örgü Modelleri

Kapüşonlu Selanik modeli Bebek Hırkası

Örgü modelleri her ne kadar eskisi kadar takipçisi ve öreni olmasada dünya kadınları için vazgeçilmez bir hobi hatta strese birebir aktivitedir.

Selanik modelli Bebek Hırkası modeli ile bebeklerinize birbirinden güzel hırkalar örebilirsiniz. Özellikle kapüşonlu modelleri kış aylarında bebeklerinizin sağlığı açısından da koruyucu vazife görecektir.

Selanik Modeli Örgü Nasıl Yapılır?

Kapüşonlu Selanik modeli Bebek Hırkası
Kapüşonlu Selanik modeli Bebek Hırkası

Kapüşonlu Selanik modelli Bebek Hırkası modelini 76 ilmekle başlanıyor ve 3’lü ajur çalışmasından altı dilim olacak kadar robayı örüyoruz.

Daha sonrasında kolları örmeye başlayabilirsiniz. Kolları örerken ön bedende bulunan ajur kısmını orta ajuruna kadar örmelisiniz. Ön tarafta bulunan örgünün ilmek sayısı olarak belirleyebilirsiniz. Kollara ise toplamda 46 ilmek yapıyoruz.

Örgüye düz örgü şeklinde başlayıp önler düz arkalar ters olacak şekilde örüyoruz. Yani iki sıra düz iki sıra ters olacak şekilde örüp selanik örgüye başlanacak.

Selanik Örgü Modeli Yapımı

Modelin yapılışını aşağıdaki videodan detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üzümlü Yaprak Şort Tulumu - Üzümlü Salopet başlıklı makalemizde Üzümlü Salopet, Üzümlü Yaprak Şort ve Üzümlü Yaprak Tulum hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu