Bebek Örgü Modelleri

Pembe işlemeli Kız Çocuk örgü Hırka

Örgü hırkalar sadece kış aylarında örülen örgü modelleri değil yaz aylarında da kışa hazırlık açısından örgü sever hanımlar hatta beyler için önemlidir. Özellikle bebek örgü modelleri günümüzde oldukça ilgi çekmekte olup bu modellerle ilgili birbirinden farklı ve şirin uygulamalar görmek mümkün.

Bugün yine o şık ve şirin modellerden birisi olan pembe işlemelei kız çocuk örgü hırkayı sizlere tanıtmak istiyoruz.

Pembe işlemeli Kız Çocuk örgü Hırka
Pembe işlemeli Kız Çocuk örgü Hırka

Bebek hırkamızın örülmesinde ilk olarak yaka kısmından ve haroşa örülerek başlanmış olup düz örgü ile devam edilmektedir. Modeli kol yaka ve gövde kısımlarına ayrılarak ilmek sayısı arttırımı ile devam ederek modeli tamamlayabilirsiniz. Kız çocuk örgü severler için örülmesi gereken hırka modelleri arasında olduğunu düşünüyoruz.

Bu modeli üzerindeki motifleri değiştirerek ve pembe renk değilde erkeklere uygun farklı bir renk uygulayarakta erkek bebek hırkaya dönüştürebilirsiniz.

Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz Kapüşonlu Selanik modeli Bebek Hırkası modelinin dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz. Modelin detaylı anlatımının olduğu linkimize tıklayarak makalemize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nazar Bocuğu Desenli Battaniye Modeli başlıklı makalemizde Battaniye modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu