Bebek Örgü Modelleri

Tomurcuk işlemeli Yılan Güle Dolandı Bebek Yeleği

Sevgili örgü modelleri severleri bugün sizlerle eski ama hala dikkat çeken ve beğenilen tomurcuk işlemeli model olan bebek yeleğinin bilmeyenler için yada örmek isteyenler için tanıtımını yapacağız.

Yılan güle dolandı modeli toplamda üç parçadan oluşmakta. Modele başlangıç yeri olarak ön parçalarını örmekle başlayabilirsiniz. Önde bulunan iki parçayı 40 ilmekle lastik örerek yapın. Bu işlemlerden sonra düz örgü tekniğiyle ajurlu kıvrım uygulayabilirsini. Bebek yeleği arka kısmına geldiğimizde 90 ilmek ile birlikte lastik ile başlayıp düz örgü uygulaması yapıyoruz.

Tomurcuk işlemeli Yılan Güle Dolandı Bebek Yeleği
Tomurcuk işlemeli Yılan Güle Dolandı Bebek Yeleği

Ön ve arka kısımları tamamladıysanız kol kısımlarını 3,2,1 şeklinde keserek kol kıvrımlarını yapıp kesme işlemi uyguladıktan sonra dikiş bölümlerini tamamlıyoruz.

Yılan güle dolandı yelek modelinin detaylı anlatımını aşağıdaki videodan istifade ederek öğrenebilirsiniz. Yine modelin üzerinde bulunan tohum yani tomurcuk süslemelerini dilerseniz farklı süslemelerle yapabilirsiniz. Modeli örmek isteyenlere şimdiden kolay gelsin.

Tomurcuk işlemeli Yılan Güle Dolandı Bebek Yeleği Video Anlatım

Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz Pembe işlemeli Kız Çocuk örgü Hırka modeli dikkatinizi çekeceğini düşündük.

Bir önceki yazımız olan Pembe işlemeli Kız Çocuk örgü Hırka başlıklı makalemizde Bebek örgü modelleri ve Kız çocuk hırka hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu