Bebek Örgü Modelleri

Üzümlü Yaprak Şort Tulumu – Üzümlü Salopet

Merhaba arkadaşlar, bugün yazımıza konu olan Üzümlü Yaprak Şort Tulumu – Üzümlü Salopet modelinin anlatımıyla yepyeni Yapraklı Bebek Tulumu anlatımını sizlerle paylaşacağız.

Modelde yaprak çalışması yapılacak daha sonra tulum kısmı örülecek ve askılarla birlikte güzel bir çalışma olmuş olacak.

Videodaki üzümlü yaprak şort modelinde Alizenin baby best ipi kullanılmıştır. Biraz tok ve 100 gr ağırlığında ve 240m uzunluğunda. Örnek model kış kullanımı için yapılmıştır, kışın body, külotlu çoraplarla çok güzel olacak bir model çalışması. Ancak yazlık ve baharlık şort tulumu örmek isterseniz mutlaka mevsime göre ip seçmeniz gerekir.

Şayet yazlık örecekseniz koton (Pamuklu) ya da bambu ipler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Üzümlü Yaprak Şort Tulumu Ölçüleri

240m uzunluğunda tok bir iple 1 ya da 2 yaşa kadar bebeğinizin gelişimiyle alakalı giyilebilecek şekilde bir çalışma elde edebilirsiniz.

Daha küçük ölçülerde mevsimine uygun örmek isterseniz daha ince ipler tercih edebilir ve aynı sayılarda örebilirsiniz.

Resimdeki Üzümlü Salopet ölçülerü şu şekilde;

  • Askıdan ağa kadar olan kısım; 48cm
  • Genişlik; 25cm
  • Yaka kısmından ağa kadar olan kısım; 34cm
  • Askı çalışması uzunluğu; 13,5cm

Beden kısmından sonra askı çalışması yaparken mutlaka ölçü almanızı tavsiye ederiz. Kısa ya da uzun askı çalışması yapmamanız gerekir. O yüzden ölçüyle örgünüzü örmeniz çok daha sağlıklı olur.

Model üzerinde toplamda 4 tane yaprak çalışması mevcut. Yaprak çalışmasına başlamadan önce, ilik çalışmasından bir miktar lastik örebilirsiniz. Lastik uzunluklarını kısaltıp, uzatarak askı boyunuda ayarlayabilirsiniz.

Diğer detayları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Üzümlü Yaprak Şort Tulumu – Üzümlü Salopet Video Anlatım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu